Odszkodowanie za zniszczoną nieruchomość – jak zweryfikować czy nam się należy?

Wypadki chodzą po ludziach. Losowe zdarzenia mogą doprowadzić do całkowitego zniszczenia naszej nieruchomości. Pożar, zalanie, wichura, wszystko to naraża nas na bardzo duże straty. Wiele osób stara się temu przeciwdziałać – korzystając z usług towarzystwa ubezpieczeniowego. Niestety, to nie wystarczy. Aby taka ochrona była skuteczna, umowa musi zawierać odpowiednie zapisy, które pozwolą na wypłatę odszkodowania w danej sytuacji. Niestety, nie zwracamy zbyt dużej uwagi na dokumenty, które podpisujemy.

Jak dostać odszkodowanie za zalanie domu, mieszkania lub pożar?

Aby otrzymać odpowiednie odszkodowania powypadkowe, musimy dysponować polisą, która oferuje nam ochronę przed danym zjawiskiem. Możemy zrobić to sami, czytając warunki umowy. Oczywiście – powinniśmy znać je przed zakupem polisy. Możemy też skorzystać z oferty odpowiedniej firmy, która zweryfikuje potencjalne pole do uzyskania odszkodowania wypadkowego. To, czy dostaniemy pieniądze, zależy od tego, jakie są warunki tej umowy. Czasami zawiłości tekstu nie pozwalają na prostą analizę, wtedy warto pójść z tym do fachowca, który pomoże nam w uzyskaniu odpowiedniej kwoty.

Odszkodowanie za zniszczoną nieruchomość – ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania wypadkowego

Ubezpieczyciel może nam odmówić wypłacenia odszkodowania, jeśli uzna, że zaistniałe zjawisko nie należy do tych określonych w polisie. Może też mieć znaczenie, jaka jest przyczyna aktualnego stanu, i kto za to odpowiada. Niestety, jest to częsta praktyka i zgodna z prawem. Ubezpieczycielowi też zależy na tym, żeby zarobić. Jeśli więc dysponujemy tanią polisą, często nie uwzględnia ona bardzo podstawowych kwestii takich jak pożar domu czy mieszkania.

Pożar mieszkania lub domu – co robić, by otrzymać odszkodowanie?

Pierwszy krok, jeśli dojdzie do pożaru, to wezwanie służb. Strażacy po ugaszeniu pożaru dokonają oceny, kto lub co spowodowało pożar. To ważne, gdyż przyda się do udowodnienia ubezpieczycielowi konieczności zapłaty odszkodowania powypadkowego. Drugi krok to powiadomienie towarzystwa ubezpieczeniowego o zaistniałej sytuacji. Ubezpieczyciel prawdopodobnie powie nam jakie następne kroki powinniśmy podjąć.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *